Gabinet Psychoterapii Gestalt Lublin- ceny


 • W trakcie psychoterapii indywidualnej sesje odbywają się najczęściej raz w tygodniu.
 • Odwołanie sesji terapeutycznej w ciągu 48 godzin od ustralonego terminu wiążę się z pełną odpłatnoscią.
 • Płatności można dokonać gotówką w gabinecie po sesji lub przelewem na konto:
  35 1240 2470 1111 0010 5537 0438
 • Psychoterapia młodzieży: 120 PLN – 60 minut
 • Psychoterapia dorosłych: 120 PLN – 60 minut
 • Konsultacja psychologiczna: 120 PLN – 60 minut
 • Terapia par: 180 PLN – 90 minut
 • Terapia rodzin: 180 PLN – 90 minut jeśli rodzic uczestniczy w pierwszej konsultacji, traktowane jest to i rozliczane jako Terapia rodzin.
 • Interwencja kryzysowa: 120 do 240 PLN – 60 do 120 minut

Co wpływa na ceny psychoterapii?


Niejednokrotnie spotykam się z opiniami klientów dotyczących kosztów psychoterapii w prywatnym gabinecie. No bo co takiego robi psychoterapeuta? Siedzi w fotelu, słucha, zadaje pytania, czasami coś powie a potem na koniec sesji pobiera wcześniej ustalone wynagrodzenie. Bardzo przyjemna i bezstresowa praca…

A jak to wygląda od strony psychoterapeuty:


 • Koszty związane z wykonywaniem zawodu to min: wynajęcie i urządzenie gabinetu, jest to zazwyczaj od 20-40% stawki, jaką płaci klient za sesję; prowadzenie działalności gospodarczej; składki członkowskie w instytucjach zrzeszających psychoterapeutów; koszt superwizji, czyli zewnętrznego wsparcia i oceny jakości pracy psychoterapeuty; ubezpieczenia; udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach; zakup potrzebnej literatury; koszty i czas spędzony na prowadzeniu oraz promowaniu strony internetowej, portali społecznościowych; obsługa księgowa i w razie potrzeby prawna.
 • Koszt przygotowania do zawodu. Należy wziąć pod uwagę, że magister psychologii, pedagogiki lub innego kierunku społecznego, nie jest jeszcze psychoterapeutą! Aby móc wykonywać ten zawód należy po ukończonych studiach wyższych przejść gruntowne szkolenie przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty. Kurs psychoterapii w renomowanych ośrodkach w Polsce trwa zazwyczaj około 4 lat i jest to czas intensywnej oraz czasochłonnej nauki, bardzo często w weekendy, kosztem czasu spędzanego z rodziną, przyjaciółmi itp.. Wydatek takiego szkolenia, to kilkadziesiąt tysięcy złotych.. Do tego dochodzi własna, często kilkuletnia psychoterapia w nurcie, w którym przyszły terapeuta się szkoli, dodatkowe treningi umiejętności oraz obowiązkowe staże w placówkach klinicznych, niejednokrotnie bezpłatne lub finansowane z własnych środków.
 • Przeznaczany czas, oraz ograniczona ilość klientów z jaką można pracować. Psychoterapia to jeden z tych zawodów, w których niekorzystnie jest, aby pracować 8 godzin dziennie, nie dlatego, że jest to niemożliwe, ale ze względu na uczciwość wobec siebie i swoich klientów. Każda osoba zgłaszająca się do gabinetu, potrzebuje aby terapeuta poświecił jej czas i uwagę. 50-60 minut pracy z klientem w gabinecie, to minimum drugie tyle pracy przed i po jego wyjściu. Większość z nas po sesji robi notatki, a także w naturalny sposób myśli o swoich klientach. Często przygotowując się do spotkania wracamy do notatek z przed kilku miesięcy a nawet lat, sięgamy do literatury, aby lepiej zrozumieć naturę problemu z jakim klient zgłasza się do gabinetu. Zbyt duża ilość klientów dziennie lub tygodniowo, sprawia, że psychoterapeuta jest przeciążony, nieuważny, wypala się. Aby dobrze i odpowiedzialnie wykonywać swój zawód, terapeuta potrzebuje sam zadbać o siebie, aby być w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

I na koniec. Psychoterapia to nasz zawód, z tego utrzymujemy siebie i nasze rodziny. Ponosimy też ryzyko, że klient zwyczajnie nie przychodzi na umówioną sesję i w tym czasie nie możemy poprosić kolejnego klienta, ponieważ On przyjdzie dopiero za godzinę.

Kontakt


Gabinet Psychoterapii Gestalt

Psychoterapeuta Agata Petruczynik

ul. Stefana Czarnieckiego 5/3 (I piętro)
20-950 Lublin (Sławinek)

Telefon:

502 386 383

Adres e-mail:

apetruczynik@wp.pl