Dla kogo i kiedy na psychoterapię?


Decyzja o zwróceniu się o pomoc do specjalisty często nie jest prosta. Choroby i dolegliwości psychiczne w dalszym ciągu bywają w naszym kraju tematem tabu i mimo tego, że dotykają one sporej części społeczeństwa, wiele osób ma opory przed przyznaniem się przed sobą i innymi do tego, że potrzebuje pomocy.

Warto więc konsultacje psychologiczne potraktować tak, jak wizytę u każdego innego lekarza, do którego udajemy się z konkretnym problemem. Jeśli więc mamy wrażenie, że od dłuższego czasu nie potrafimy uporać się z życiowymi trudnościami i niepowodzeniami sami lub z pomocą najbliższych, warto rozważyć udanie się do specjalisty.

Utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, niepowodzenia w życiu prywatnym, kryzys w związku, nieustanne życie w stresie czy długotrwała choroba mogą sprawić, że nasze życie zacznie nam się wymykać spod kontroli. W takiej sytuacji udanie się do kogoś, kto spojrzy na nasze problemy neutralnie, rozszerzy nasze horyzonty i pokaże możliwe wyjścia, może przynieść zbawienne skutki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że psychoterapia, by była skuteczna, musi wyjść z inicjatywy pacjenta, który jest gotowy podjąć walkę z problemem i wziąć udział w konsultacjach. Dlatego nie umawiam na konsultację/psychoterapię osób dorosłych za pośrednictwem kogoś z rodziny lub przyjaciół. Każda osoba zainteresowana takim rodzajem pomocy umawia się osobiście.

Konsultacje dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Niestety, tego typu dolegliwości mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. W Polsce grupę osób z zaburzeniami tego typu szacuje się na około osiem milionów w wieku 18-64 lat. Dzieci, młodzież i osoby starsze to kolejne kilka milionów.

W moim gabinecie w Lublinie przeprowadzam konsultacje indywidualne dla osób dorosłych i starszych zmagających się z różnego rodzaju problemami. Wśród naszych usług znajduje się także psychoterapia dla dzieci i młodzieży, oraz warsztaty grupowe dla kobiet, konsultacje wychowawcze dla rodziców, psychoterapia par.

Kontakt


Gabinet Psychoterapii Gestalt

Psychoterapeuta Agata Petruczynik

ul. Stefana Czarnieckiego 5/3 (I piętro)
20-950 Lublin (Sławinek)

Telefon:

502 386 383

Adres e-mail:

apetruczynik@wp.pl