Psychoterapia indywidualna
z dorosłymi


Szybkie tempo życia oraz coraz większe wyzwania, przed którymi stawia nas rzeczywistość, może generować sytuacje stresowe. Jeśli są one krótkotrwałe, a ich zaistnienie motywuje nas do działania, nie ma powodów do niepokoju. Jednak coraz częściej, tego typu zdarzenia oraz nieumiejętność stawienia im czoła prowadzi do powstawania poważnych kryzysów emocjonalnych. Życie w permanentnym stresie może odpowiada za powstawanie różnorodnych chorób oraz zaburzeń, w których rozwiązaniu niezbędne jest wsparcie terapeuty.

Jakie zachowania powinny niepokoić?

Nieustanne problemy związane z życiem zawodowym lub prywatnym, z którymi trudno się uporać, mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania organizmu, charakteryzujących się m.in. zaburzeniami jedzenia. Napady obżarstwa bądź niechęć do posiłków to symptomy których nie można lekceważyć, ponieważ mogą być one początkiem niebezpiecznych chorób, takich jak anoreksja czy bulimia.

Osobiste problemy i kryzysy emocjonalne często prowadzą także do zburzeń w kontaktach interpersonalnych. Trudności w relacjach intymnych, rodzinnych i zawodowych często są pokłosiem niepoukładanych spraw z samym sobą, które przejawiają się wrogością wobec innych, apatią czy obojętnością.

Wiele osób, którym towarzyszą lęki i niepokoje oraz zaburzenia snu boryka się również z objawami psychosomatycznymi, przejawiającymi się poprzez bóle brzucha i głowy, podwyższone ciśnienie, mdłości czy kołatanie serca.

Dlatego należy robić wszystko, aby trudności w relacjach intymnych rodzinnych i zawodowych nie wpędziły nas w kryzys emocjonalny. Warto skorzystać z terapii indywidualnej, podczas której z pomocą specjalisty, możliwe będzie uświadomienie sobie problemów oraz wypracowanie sposobów, które pozwolą się z nimi uporać.

Kontakt


Gabinet Psychoterapii Gestalt

Psychoterapeuta Agata Petruczynik

ul. Stefana Czarnieckiego 5/3 (I piętro)
20-950 Lublin (Sławinek)

Telefon:

502 386 383

Adres e-mail:

apetruczynik@wp.pl