Terapia małżeńska oraz par


Natłok codziennych obowiązków, opieka nad dziećmi, stres w pracy, prace domowe to czynności, które sprawiają, że człowiek popada w rutynę i brakuje mu czasu na odpoczynek. Takie sytuacje często odbijają się na związkach, wywołują kłótnie między partnerami oraz nieporozumienia.

Cel

Terapia małżeńska ma na celu pomoc w rozwiązaniu problemów, a także uświadomienie sobie ich źródła, ponieważ znalezienie przyczyny może pomóc w ich rozwiązaniu.

Gabinet psychoterapii to miejsce, w którym staramy się udzielić pomocy partnerom. Podczas sesji uczestnicy uczą się wzajemnej komunikacji oraz sposobów porozumiewania, które nie są krzywdzące dla drugiej osoby.

Taka sesja odbywa się w gabinecie pod nadzorem jednego lub dwóch psychoterapeutów. Naszym celem jest pomoc parze w znalezieniu na nowo miłości i satysfakcji ze związku.

Przebieg sesji

Psychoterapeuci pracujący w gabinecie prowadzą praktykę wykorzystując technikę Gestalt. Metoda ta została stworzona przez Fritza Perisa, który uważał, że proces homeostazy ma znaczący wpływ na zachowanie człowieka. Technika ta opiera się przede wszystkim na dialogu, a jej celem jest wzrost świadomości własnych potrzeb u pacjenta.

Terapia par ma na celu pomoc we wzajemne zrozumienie się małżonków, ponieważ najczęstszym problemem w związkach jest brak umiejętności słuchanie siebie nawzajem. Ponadto wiele osób nie potrafi zaakceptować partnera takim jaki jest i próbuje na siłę go zmienić. Jednocześnie te osoby nie zauważają, że one też nie są idealne oraz że zmiana ukochanej osoby na siłę nie ma sensu.

Dlatego naszym celem jest nauka słuchania ze zrozumieniem drugiej osoby, a także próba akceptacji takiej jaką jest, bez zmian.

Kiedy wybrać się do gabinetu?

Nie można tego jednoznacznie określić, ani nikogo do tego zmuszać. Jednak kiedy związek tworzą nieustanne kłótnie, warto zastanowić się czy strony chcą walczyć o miłość. Jeśli tak, to warto udać się na terapię małżeńską. Należy jednak pamiętać, że odniesiony sukces zależy od partnerów. Od tego czy starają się siebie wzajemnie zrozumieć, czy chcą rozwiązać problemy i odnaleźć utracone uczucie na nowo.

Kontakt


Gabinet Psychoterapii Gestalt

Psychoterapeuta Agata Petruczynik

ul. Stefana Czarnieckiego 5/3 (I piętro)
20-950 Lublin (Sławinek)

Telefon:

502 386 383

Adres e-mail:

apetruczynik@wp.pl