Cennik Gabinet Psychoterapii Gestalt w Lublinie

Ceny Gabinetu Psychoterapii Gestalt- Lublin


  • W trakcie psychoterapii indywidualnej sesje odbywają się najczęściej raz w tygodniu.
  • Odwoływanie sesji terapeutycznej w ciągu 48 godzin od ustalonego terminu wiążę się z pełną odpłatnością.
  • Płatności można dokonać gotówką w gabinecie po sesji lub przelewem na konto:
    35 1240 2470 1111 0010 5537 0438
  • Psychoterapia młodzieży: 200 PLN – 60 minut
  • Psychoterapia dorosłych: 200 PLN – 60 minut
  • Konsultacja psychologiczna: 200 PLN – 60 minut
  • Konsultacje online: 200 PLN – 60 minut
  • Terapia par: 300 PLN – 90 minut
  • Terapia rodzin: 300 PLN – 90 minut jeśli rodzic uczestniczy w pierwszej konsultacji, traktowane jest to i rozliczane jako Terapia rodzin.
  • Interwencja kryzysowa: 200 do 400 PLN – 60 do 120 minut
  • Warsztaty rozwojowe dla kobiet. Cennik aktualnych warsztatów znajduje się w ofercie strony w panelu warsztaty.
  • Gabinet do wynajęcia dla psychologa, psychoterapeuty, coacha: 300 PLN opłata miesięczna za jeden dzień w tygodniu.

Co wpływa na ceny w psychoterapii?

Niejednokrotnie spotykam się z opiniami klientów na temat kosztów psychoterapii w prywatnych gabinetach. Dlaczego psychoterapia tyle kosztuje? No, bo co takiego robi psychoterapeuta? Siedzi w fotelu, słucha, zadaje pytania, zaproponuje doświadczenie, czasami coś powie a potem na koniec sesji pobiera wcześniej ustalone wynagrodzenie. Przecież to bardzo przyjemna i bezstresowa praca. Spróbuję wyjaśnić, co generuje koszty terapii, a Państwo w międzyczasie sami wyciagnięcie wnioski.

Dlaczego psychoterapia kosztuje i jak to wygląda od strony psychoterapeuty?

Po pierwsze jest to bardzo duży wydatek energetyczny dla psychoterapeuty. W drugiej kolejności należy wymienić duże koszty prowadzenia działalności psychoterapeutycznej. Po trzecie, długoletni proces szkolenia i certyfikacji psychoterapeuty. Po czwarte, czas jaki przeznaczamy na jednego klienta. Na koniec, ograniczona ilość osób, z którymi możemy pracować jednocześnie. Aby wyjaśnić:
  • Koszty prowadzenia działalności:

    Na przykład wynajęcie i urządzenie gabinetu, jest to zazwyczaj od 20-40% stawki, jaką płaci klient za sesję; prowadzenie działalności gospodarczej; składki członkowskie w instytucjach zrzeszających psychoterapeutów; dalej: koszt superwizji, czyli zewnętrznego wsparcia i oceny jakości pracy psychoterapeuty; dodatkowo: ubezpieczenia; udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach; zakup potrzebnej literatury oraz koszty i czas spędzony na prowadzeniu oraz promowaniu strony internetowej, portali społecznościowych; a ponadto: obsługa księgowa i w razie potrzeby prawna.
  • Szkolenie w zawodzie psychoterapeuty:

    Z pewnością magister psychologii lub innego kierunku społecznego, nie jest jeszcze psychoterapeutą! Dlatego aby móc wykonywać ten zawód należy po ukończonych studiach wyższych przejść gruntowne szkolenie przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty. Po pierwsze: kurs psychoterapii w renomowanych ośrodkach w Polsce trwa zazwyczaj około 4 lat i jest to czas intensywnej oraz czasochłonnej nauki, bardzo często w weekendy, kosztem czasu spędzanego z rodziną, przyjaciółmi itp.. Wydatek takiego szkolenia, to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto dochodzi własna, często kilkuletnia psychoterapia w nurcie, w którym przyszły terapeuta się szkoli, dodatkowe treningi umiejętności oraz obowiązkowe staże w placówkach klinicznych, niejednokrotnie bezpłatne lub finansowane z własnych środków.
  • Czas i ograniczona ilość klientów, z jaką możemy pracować jednocześnie.

    Psychoterapia to jeden z tych zawodów, gdzie niekorzystnie jest, aby pracować 8 godzin dziennie przez cały tydzień. Dlaczego? Nie z powodu, że jest to niemożliwe, ale ze względu na uczciwość wobec siebie i klientów. Aby wyjaśnić, każda osoba zgłaszająca się do gabinetu potrzebuje, aby terapeuta poświecił jej czas i uwagę. 50-60 minut pracy z klientem w gabinecie, to potem drugie tyle pracy przed i po jego wyjściu. Większość z nas po sesji robi notatki, później w naturalny sposób myśli o swoich klientach. Ponadto przygotowując się do spotkania wracamy do notatek z przed kilku miesięcy a czasem lat, sięgamy do literatury, aby lepiej zrozumieć naturę problemu, z jakim klient zgłasza się do gabinetu. Zbyt duża ilość klientów dziennie lub tygodniowo, sprawia, że psychoterapeuta jest przeciążony i wypala się. Dlatego skuteczny i odpowiedzialny terapeuta powinien zadbać o siebie, aby być w dobrej kondycji psychofizycznej.

Podsumujmy:

Psychoterapia to nasz zawód, niezwykle odpowiedzialny i wymagający szczególnych predyspozycji oraz wiedzy i czasu. Dlatego koszt naszej pracy tak wygląda. Szacuje się, że zarobki certyfikowanego już psychoterapeuty w Polsce wynoszą od 6 do 10 tyś zł, podobnie jak innych specjalistów. Konkludując, na zakończenie istnieje wiele miejsc, gdzie można skorzystać z bezpłatnej psychoterapii na NFZ. W Lublinie jest wiele miejsc godnych uwagi. Tak więc, każdy ma prawo do wyboru i decyzji.

Kontakt


Gabinet Psychoterapii Gestalt

Psychoterapeuta Agata Petruczynik

ul. Stefana Czarnieckiego 5/3 (I piętro)
20-950 Lublin (Sławinek)

Telefon:

502 386 383

Adres e-mail:

apetruczynik@wp.pl